Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

Program dela 2020
Na spodnji povezavi je objavljen program dela za leto 2020:
Program dela 2020
 

VREMENSKI PODATKI

POTEPANJE PO SRBIJI 2019 Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
petek, 28 junij 2019
20190616_134956 Obisk pri pobratenem planinskem društvu Žeželj iz Kragujevca V času od 14.06.2019 do 17.06.2019 je pobrateno PD Žeželj iz Kragujevca gostilo 15 planincev iz planinskega društva Mislinja. To leto so nam pripravili planinarjenje in spoznavanje dela Srbije na področju Južnega Kučaja. Dva dni smo imeli svojo bazo v planinskem domu Đorđe Živkovič na Grzi. Prvi dan smo prehodili planinsko pot nad kanjonom reke Grze in se povzpeli na Kozji rog. Drugi dan smo pešačili po kanjonu reke Crnice in se spotoma seznanili z zgodovino teh krajev in si ogledali dva zapuščena samostana, ki pa jih marljivi domačini obnavljajo. S pohodom smo zaključili v termah Sisevac. Zelo prijeten ambient, vendar smo bili prikrajšani za kopanje in tudi mesa za čevapčiče je zmanjkalo, tako da smo se morali zadovoljiti s kurjimi bedri. Tretji dan se nam je pridružila večja skupina planincev iz PD Žeželj pri osvajanju Beljanice. Razdelili smo se v dve skupine. Ena skupina je krenila na vrh, druga skupina pa je po krožni poti opravila pohod do slapa Veliki buk na Lisinah. Program je pripravil Zoran, ki pa tokrat, zaradi družinskih obveznosti, ni bil ves čas z nami. Zato pa so nam vse dni delali družbo Miodrag, Miroslav in Jovo. Predsednik Raša pa je vodil mešano skupino na Beljanico. Naše druženje smo nadgradili z druženjem pri nedeljski večerji in ponedeljkovim kosilom v Kragujevcu, kjer je bila Jožetu vročena svečana listina oz. je uradno postal častni član PD Žeželj. Kljub visokim temperaturam, je skupina 15 planincev iz našega društva ustvarila dobro atmosfero in vsi se bomo še dolgo spominjali zgod in nezgod iz tokratnega srečanja v Srbiji. Naj zaključim ta kratek opis našega tokratnega druženja z besedami Marjana :« V Srbiji pa nas res ne more presenetiti prav nič«. Pa naj si o tem misli vsak kar hoče. Pridružite se nam prihodnje leto, pa boste videli. Oglejte si fotografije z opisi.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.