Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

ZAVRŠE - ZIMSKI POHOD
Planinsko društvo Mislinja vabi v soboto 19.01.2019 na zimski pohod do spomenika NOB v Završah.

excel  Završe - zimski pohod
 

VREMENSKI PODATKI

OBISK POBRATENE OBČINE SREDIŠČE OB DRAVI Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
nedelja, 17 april 2016
sredie_naslovna Udeležba na proslavi v občini Središče ob Dravi Občina Mislinja je pobratena z občino Središče ob Dravi. Ob občinskih praznikih obeh občin se praznovanj udeležijo tudi gostje iz pobratene občine. Tako smo se njihovega 62. občinskega praznika oziroma svečane seje v soboto 09. aprila, udeležili člani občinske uprave, občinski svetniki, predstavniki društev in drugih organizacij. Delegacijo je vodil župan Bojan Borovnik. V delegaciji sta bila tudi dva predstavnika našega društva. Gostitelji so za nas pripravili pester program. Ob prihodu smo si v prostorih bivše trgovine Merkur v Središču ob Dravi ogledali velikonočno razstavo . Čakale pa so nas tudi obložene mize z domačimi dobrotami. Nato so nas povabili v ormoški grad. V pristavi gradu smo si ogledali razstavo kako se je pralo perilo nekoč, razstavo srednjeveška plastika z ormoškega območja, razstavo lončarstvo na ormoškem območju in razstavo od igle do žare. Pred gradom smo bili seznanjeni o njegovi pestri zgodovini in o lastnikih, ki so se skozi stoletja menjavali. V gardu smo si ogledali arheološko dediščino obmejnih občin z znamenitim okostjem deklice, ki je bilo najdeno na območju občine Središče ob Dravi in stenske poslikave v nekaterih sobah gradu z zanimivo in poučno razlago kustosa. Na kosilo so nas odpeljali v znano gostišče Brenholc v Jeruzalemu, kjer smo bili postreženi s sezonsko juho in jedmi značilnimi za ta del Slovenije. Nato smo se odpravili nazaj V Središče ob Dravi, kjer smo v Sokolani prisostvovali osrednji proslavi ob praznovanju 62. občinskega praznika. Obisk smo zaključili v sproščenem druženju v telovadnici osnovne šole ob jedači in pijači ter igranju njihove godbe na pihala. V občini Središče ob Dravi nimajo planinskega društva. Imajo pa zelo aktivno turistično društvo. Njihova predsednica Dragica Florjanič je izrazila željo po sodelovanju z našim društvom. Ponudili smo jim sodelovanje pri izvedbi krajših pohodov predvsem takrat, ko se v skupnih akcijah s turističnim društvom Mislinja nahajajo v Mislinji in jim na ta način popestrimo obisk. Izmenjali smo kontaktne podatke in jim dali nekaj informativnega gradiva. Oglejte si fotografije z opisi.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.