Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

ZAVRŠE - ZIMSKI POHOD
Planinsko društvo Mislinja vabi v soboto 19.01.2019 na zimski pohod do spomenika NOB v Završah.

excel  Završe - zimski pohod
 

VREMENSKI PODATKI

POZDRAV JESENI Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
torek, 27 september 2016
pozdrav_jeseni PD Mislinja na prireditvi pozdrav jeseni Turistično društvo Mislinja je letos že dvajsetič organiziralo tradicionalno turistično prireditev "Pozdrav jeseni". Prireditev je bila tudi tokrat zadnjo nedeljo v septembru na Foltanovi kmetiji nad Mislinjo. Na prireditev so poleg ostalih društev iz občine povabili tudi naše društvo. Na stojnici smo predstavili slovensko turno kolesarsko pot. Naše pridne članice so za pokušino obiskovalcem pripravile domač ržen kruh z domačo pašteto, orehovo potico in drobno pecivo. Moški del pa je prispeval višnjev liker, rakijo in mošt. Na prireditvi so sodelovali tudi predstavniki turističnega društva iz pobratene občine Središče ob Dravi. Na njihovo željo smo jim pripravili krajši pohod po naši občini. S skupino njihovih članic smo se ob deveti uri dobili pri cerkvi sv. Vida na Završah. Tu smo jim predstavili kratko zgodovino in dogodke na tem območju od rimskih časov preko turških vpadov do dogodkov v drugi svetovni vojni. Ogledali smo si notranjost cerkve in župnišča in rimski kamen, vzidan v obzidje pokopališča. Nato nas je pot vodila do razvalin gradu Valdek, kjer smo jim predstavili zgodovino le tega, enega izmed najstarejših gradov na slovenskem. Od gradu smo se odpravili preko glavne ceste na kolesarsko stezo in po trasi čez viadukt in oba tunela do Foltanove kmetije. Med hojo smo jim predstavili žalostno usodo železniške proge, ki je pričela obratovati leta 1899, ukinjena pa je bila leta 1968. Navdušeni nad naravo in dobro pripravljeno učno uro, so nas zaprosili, da bi se še kdaj skupaj podali na odkrivanje še kakšnega dela naše občine. Dogovorili smo se, da jim bomo posredovali plan aktivnosti za drugo leto, če bi se nam na naših pohodih kdo želel pridružiti. Če pa bo interes z njihove strani, jih bomo z veseljem popeljali odkriti še kakšen del naše občine. Zapisal Ivan Arko Oglejte si fotografije z opisi.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.