Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

PLANINARJENJE PO BOSNI
Planinsko društvo Mislinja vabi od 10. do 17. avgusta 2019 na
planinarjenje po Bosni.

excel  Bosna 2019 - PROGRAM
excel  Bosna 2019 - PRIJAVNICA
 

VREMENSKI PODATKI

25. LET PD ŽEŽELJ Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
torek, 07 marec 2017
img_1164 UDELEŽBA NA SVEČANOSTI OB 25. LETNICI DELOVANJA POBRATENEGA PD ŽEŽELJ IZ KRAGUJEVCA V nedeljo, 05.03.2017, je pobrateno planinsko društvo Žeželj iz Kragujevca organiziralo proslavo ob 25. letnici delovanja društva. Na svečanost smo bili povabljeni tudi predstavniki PD Mislinja. Po sklepu upravnega odbora se je proslave udeležilo osem naših članov. Pred uradnim delom smo se v dopoldanskem času skupaj s planinci PD Žeželj podali na pohod na njihov Črni vrh in se do 13. ure vrnili na planinski dom na Andžinim livadama. V uradnem delu je najprej njihov predsednik Radojica Perovič orisal prehojeno pot društva. Nato je zaslužnim članom, društvom s katerimi sodelujejo in nekaterim organizacijam iz občine podelil spominske plakete. Posebno priznanje za dolgoletno bratsko sodelovanje in prispevek k razvoju planinstva so podelili tudi našemu društvu. Še posebej pa nas veseli, da so Mirku Tovšaku za dosedanje sodelovanje med društvoma izročili listino, s katero je postal častni član njihovega društva. Naš predsednik se jim je za prejeto priznanje zahvalil, jim zaželel uspešno delo v prihodnje in seveda nadaljevanje sodelovanja. Ob njihovem jubileju jim je izročil sliko našega Črnega vrha z obrazložitvijo, kako je prišlo do postavitve obeležja in kaj obeležje predstavlja. Poleg tega jim je izročil še pomanjšano skulpturo znamenja na Črnem vrhu. Planinsko društvo Žeželj je bilo ustanovljeno 01.03.1992. na pobudo skupine ljubiteljev pohodništva in narave. V začetku je bilo v društvu 10 članov, vendar se je v naslednjih letih začelo število članov povečevati. Od leta 1997 so se pridobivanja članov lotili sistematično, prav tako se je zaradi poudarka na skrbi za zdravo preživljanje prostega časa v naravi oz. na planinskih pohodih, število članov začelo povečevati, tako da imajo trenutno okoli 180 članov. V maju leta 1996 so dobili v najem objekt bivše podružnične šole v vasi Andžine livade. S prostovoljnim delom so objekt obnovili in uredili 20 ležišč. V neposredni bližini objekta so postavili še zgradbo – letno lopo, ki so jo zaprli in je namenjena jedilnici za skupino do 60 oseb. S sklepom upravnega odbora društva so objekt podružnične šole maja 2009 poimenovali “ Planinski dom dr. Sonja Perišić“ po njihovi prezgodaj umrli članici, zdravnici, velikim humanistki in odlični pevki ljudskih narodnih pesmi. Pred odhodom proti domu smo se sestali še z vodstvom PD Žeželj, kjer smo se dogovorili za obe akciji, ki jih planiramo v letošnjem letu. Tako so nam oni predstavili osnutek našega štiridnevnega obiska v Srbiji med 14.06. in 18.06., mi pa smo jim predstavili predlog njihovega obiska v Sloveniji med 13.o7. in 16.07. Prav tako smo se dogovorili za nosilce oz. kdo je zadolžen za sodelovanje, da ne bi prihajalo do napačnih informacij in slabe volje na eni ali drugi strani. Oglejte si fotografije z opisi.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.