Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

100 URŠK NA URŠLJO GORO
Planinsko društvo Mislinja vabi v nedeljo 21.10.2018 na pohod

excel  100 Uršk na Uršljo goro
 
ŠMARNA GORA
Planinsko društvo Mislinja vabi v nedeljo 09.10.2018 na pohod po
Šmarno goro

excel  Šmarna gora
 
ŽOLNIRJEV POHOD
Planinsko društvo Mislinja vabi v soboto 20.10.2018 na
Žolnirjev pohod

excel  Žolnirjev pohod
 

VREMENSKI PODATKI

KURJENJE KOPE 2017 Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
torek, 27 junij 2017
dsc_0703 Kurjenje kope Občina Mislinja je letos ob občinskem prazniku med 17. In 25. junijem pripravila pester program prireditev, ki smo se jih udeleževali tudi člani PD Mislinja. Rdeča nit letošnjega praznika je bila obeležitev 270. letnice rojstva Žige Zoisa, fužinarja, naravoslovca in mecena slovenskih razsvetljencev, ki je s svojim delom pomembno vplival na razvoj kraja in širše okolice. Naše društvo se je tudi letos vključilo v kurjenje kope, kjer smo dežurali od sobote, 24.06.2017 od 18.00 ure do nedelje 25.06.2017 do 18.00 ure. Menjavali smo se na štiri ure. V soboto ob 20.00 uri smo pripravili za vse člane druženje ob oglarski kopi. Ob klepetu smo si privoščili obložene kruhke in pecivo, žejo pa smo pogasili s pijačo. Jedačo in pijačo so prispevali udeleženci sami. Ker smo bili dežurni po svečani seji občinskega sveta, nas je obiskalo kar nekaj članov delegacije iz pobratene občine Središče ob Dravi. Posebej zanimiv je bil obisk delegacije iz občine Osečina v Srbiji na čelu z njihovim županom Aleksič Draganom, ki jih je poleg samega kurjenja kope zanimalo tudi sodelovanje z našim planinskim društvom. V nedeljo okoli druge ure zjutraj pa smo bili deležni tudi obiska našega župana Bojana Borovnika. Sedaj, ko so prireditve za nami, ugotavljamo, da smo dodali kamenček v mozaik prireditev in pokazali občanom, da smo prisotni v občini in da nam ni vseeno, kaj se dogaja v njej. Zapisal: Ivan Arko Oglejte si fotografije z opisi.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.