Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

Program dela 2020
Na spodnji povezavi je objavljen program dela za leto 2020:
Program dela 2020
 

VREMENSKI PODATKI

VARNO V GORE 2018 Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
sreda, 11 julij 2018
dsc_2527 VARNO V GORE 2018 Skupna akcija planinskih društev, poimenovana Varno v gore, se je v letu 2018 odvijala na pobočju Raduhe. Letošnjo akcijo je koordiniralo in izpeljalo PD Škale – Hrastovec ob pomoči vodnikov iz ostalih planinski društev. Na povabilo društev iz Šaleške doline smo se tokrat akciji priključili tudi planinci PD Mislinja. V soboto, 07.07.2018, so planinski vodniki izvedli štiti ture različnih težavnosti. Lahka tura je potekala na relaciji Planina Vodole – Lanež – Koča na Loki. Bolj pogumni so se podali na zahtevno turo: Planina Vodole – Koča na Loki – Durce – Velika Raduha – Planina Arta – Koča na Loki. Za več adrenalina željne pohodnike pa sta bili organizirani še dve zelo zahtevni turi, in sicer je prva vodila po poti: Bukovnik – Koča na Grohotu - Velika Raduha (po zavarovani poti) – Durce – Koča na Grohotu – Bukovnik, druga pa po brezpotju, imenovanem Hojnikova pot na Lanež. V soboto nam je bilo vreme naklonjeno, saj ni bilo prevroče pa tudi padavin ni bilo. Vsi pohodi so bili izvedeni v celoti in brez nesreč, saj so vodniki poskrbeli za varnost pohodnikov. Na koncu pohodov pa smo se okrepčali in odžejali še na Turistični kmetiji Zgornji Zavratnik. Marsikateri planinec se je zavrtel tudi ob zvokih prijetne domače glasbe. Čas je hitro minil in morali smo se odpraviti proti domu. Ob slovesu smo si zaželeli veliko prijetnih trenutkov v planinah in si obljubili, da se naslednje leto ponovno srečamo na akciji Varno v gore 2019, ko bo koordinator PD Mislinja. VARNO V GORE 2018 - ZAHTEVNA TURA Lepo število planincev se je odločilo, da se bo povzpelo na aduho po zahtevni poti. Na žalost se nam je pot podaljšala za dobre tri kilometre, ker zaradi spravila lesa, podrtega ob vetrolomu, ni bilo možno, da bi avtobusi obračali pri parkirišču pod Kočo na Loki. Pred začetkom pohoda smo pohodnike obvestili o poti. Opozorili smo jih, da je potrebno po poti od koče biti posebno previden, saj je steza ozka in kamnita. Določili smo tudi vodnika, ki je hodil prvi, vmes pa smo porazdelili še ostale vodnike. Udeležence smo prosili, naj ne prehitevajo in naj hodijo v koloni. Na koči smo se ustavili za nekaj minut, da smo se okrepčali in odžejali. Proti Durcam smo se se še parkrat ustavili, da smo slekli odvečna oblačila in se odžejali, saj smo pohodnike opozarjali, da je potrebno piti. Na Durcah smo se ustavili, da smo se lahko razgledali na drugo stran Raduhe, proti Grohotu. Na vrh smo srečno prispeli, se poslikali, okrepčali in se napotili proti planini Arta. Pred odhodom z vrha smo pohodnike opozorili, naj si zavežejo čevlje. Pot z vrha je bila prijetna. Popestrili so nam jo tudi razgledi po okolici. Na planini Arta smo se še okrepčali in pred nami je bil samo še spust do koče na Loki in potem po gozdni cesti do avtobusov, ki so nas zapeljali do turistične kmetije Zgornji Zavratnik. Tu smo se okrepčali z dobrim pasuljem in odžejali. Nekateri pa so tudi zaplesali. Čas je hitro minil in morali smo se poslovit in kreniti vsak na svoj dom. Nama vodnikoma iz PD Mislinja, je bilo žal, da se je tako malo planincev našega društva udeležilo akcije. Oglejte si fotografije z opisi.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.